Zarządzanie

 

inwestycje

 

Aktualny czas na Florydzie

 • Home
 • Inwestycje
 • Rynek nieruchomości na Florydzie
Rynek nieruchomości na Florydzie

Kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości to jedna z ważniejszych przyczyn, dla których Polacy inwestują w Stanach Zjednoczonych. Najwięcej ofert pochodzi z Florydy, gdzie inwestowanie jest szczególnie atrakcyjne ze względu na popularność stanu oraz walory turystyczne.Nie przegap czasu Opłacalnych Inwestycji!Floryda jest liderem USA w handlu zagranicznym i jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się stanów. Floryda jest także jedynym stanem w USA o tak dobrej infrastrukturze jeśli chodzi o podróżowanie: dostęp do 31 lotnisk i 14 portów wspiera ruch turystyczny na poziomie ok 4 mln. gości rocznie. Inwestując na Florydzie można liczyć na uzyskanie wysokiej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału.


Dlaczego inwestować na Florydzie?


 • Dynamicznie rozwijający się i przyjazny inwestorom stan;
 • Popularność regionu;
 • Floryda spełnia wszystkie oczekiwania ludzi spragnionych pięknych plaży, słońca, sportów m.in golfa, różnorodnej rozrywki czy chcących realizować tutaj swój biznes;
 • Fantastyczne położenie geograficzne - słońce i ciepłe wody oceanu przez cały rok;
 • Dogodne warunki klimatyczne i ciekawa oferta kulturowa;
 • Stabilne i korzystne prawo zachęcające do nabywania nieruchomości przez cudzoziemców;
 • Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna;
 • Nieruchomości przecenione nawet o 40 %;
 • Bezpieczeństwo zawieranych transakcji;
 • Gwarancja sprzedaży bez ukrytych długów;
 • Stan prawny nieruchomości uregulowany przez bank (w przypadku nieruchomości REO);
 • Aż 12 miast Florydy znajduje się na liście Forbesa jako najlepsze miejsce do życia, także gospodarczego;Dlaczego warto z Nami inwestować?


Zakup nieruchomości to obecnie jedna z najbardziej bezpiecznych i gwarantowanych form inwestycji kapitału. Zawirowania na amerykańskim rynku doprowadziły nas do momentu, w którym możemy nabyć na Florydzie nieruchomości o wyższym standardzie i niższej cenie aniżeli na rodzimym rynku nieruchomości! 


Z punktu widzenia polskich inwestorów najbardziej atrakcyjne są nieruchomości przejęte przez banki i stanowiące ich własność (REO – Real Estate Owned). Ceny takich nieruchomości są niższe nawet o 40% w stosunku do ich wartości rynkowej, ponieważ bankom zależy na szybkiej sprzedaży ze względu na konieczność utrzymania płynności finansowej. 


Dlaczego właśnie Platinum? Nie jesteśmy jedynie zwykłym biurem nieruchomości, lecz również firmą doradczą zapewniającą kompleksową obsługę. Posiadamy przedstawicielstwo w Miami – na miejscu monitorujemy rynek i możemy efektywniej nadzorować Twoje plany inwestycyjne. Dzięki obecności na Florydzie posiadamy szeroki dostęp do nieruchomości REO a nasza oferta jest idealnie skrojona do indywidualnych potrzeb klientów. Na Państwa życzenie służymy pomocą podczas załatwiania czynności związanych z przelotem, pobytem i wizami.Wykorzystaj z Nami odpowiedni moment i spraw aby kryzys był szansą dla Ciebie!!!W branży nieruchomości w USA stworzył się ponownie rynek kupującego. Z pewnością warto o nim pomyśleć, aby nie przegapić czasu opłacalnych inwestycji.Generalnie proces przejęcia nieruchomości w USA składa się z trzech etapów, oczywiście każdy z nich niesie ze sobą zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty, na które należy zwrócić szczególna uwagę.


Pierwszy etap to przedsprzedaż (short sale). Największą zaletą jest fakt, iż właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży nieruchomości, ze względu na możliwość uniknięcia wpisu do rejestru dłużników i „popsucia” swojej historii kredytowej. Toteż właśnie na tym etapie jesteśmy w stanie uzyskać najlepszą cenę! Niewątpliwym mankamentem jest natomiast ograniczony czas decyzyjny oraz ryzyko nieuregulowanego stan prawnego.


Kolejnym krokiem jest aukcja, na której możemy również po bardzo atrakcyjnej cenie nabyć nieruchomość na własność. Zdecydowaną wadę stanowi fakt, że musimy zapłacić 100% ceny w gotówce. Dysponujemy również dosyć krótkim czasem na ocenę inwestycji.


Ostatni etap stanowi formalne przejęcie. Nieruchomości REO (Real Estate Owned) stanowią własność banków i są zdecydowanie najbardziej atrakcyjną inwestycją dla potencjalnego nabywcy!

Korzyść jaką niesie zakup REO to przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji – w pełni uregulowany stan prawny, brak ukrytych obciążeń czyli tzw. “czysta hipoteka”. Jedynym właścicielem nieruchomości jest bank, dlatego tez oszczędzamy czas i kapitał na uregulowanie spraw formalnych. Równie ważnym aspektem jest atrakcyjna cena, gdyż banki zmotywowane są do jak najszybszej sprzedaży ze względu na konieczność utrzymania płynności finansowej. W związku z tym wystawiają nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej, udzielają rabatów itp. Dodatkowo dzięki tej opcji mamy prawo korzystania z tradycyjnych form dofinansowania inwestycji. Nie ma w tym przypadku również presji czasu – spokojnie można dokonać wizji nieruchomości, ocenić jej stan techniczny i skalkulować ewentualne koszty związane z odnowieniem czy modernizacją.


Możemy zarzucić REO, iż przy ich zakupie mamy teoretycznie najmniejszą szansę oszczędności.  Należy jednak pamiętać o niedogodnościach jakie niosą ze sobą poprzednie etapy, m.in. ryzyko nieuregulowanego stanu prawnego nieruchomości czy też pobieżną ocenę jej stanu, gdyż w konsekwencji przekłada się to na dodatkowe nakłady.  


Proces przejęcia daje nabywcy wiele możliwości. Po pierwsze zaspokojenia  indywidualnych potrzeb takich jak  zmiana miejsca zamieszkania czy też posiadanie mieszkania lub domu w celach typowo turystycznych. Po drugie nieruchomości zagraniczne nabywane są przede wszystkim w celach  inwestycyjnych - przeznaczane pod wynajem oraz sprzedaż z zyskiem w bliższej lub dalszej perspektywie czasu. Wybierając odpowiedni etap w procesie, zgodny z indywidualnymi potrzebami, jesteśmy w stanie zakupić nieruchomość, która spełni wszystkie oczekiwania. Niewątpliwie jedną z najbardziej opłacalnych i najmniej ryzykownych opcji inwestycji kapitału stanowią właśnie  nieruchomości REO.Czy inwestycja na rynku USA może być realizowana bez problemów w Polsce?


Oczywiście, na rynku polskim istnieją firmy wyspecjalizowane w sprzedaży nieruchomości zagranicznych. Jedną z nich jest Platinum Nieruchomości. Firma umożliwia i pośredniczy w zakupie nieruchomości w USA, głównie na Florydzie. Dzięki lokalizacji biur zarówno w Polsce jak i Miami, posiada dostęp do bardzo szerokiej gamy ofert pochodzących z poszczególnych etapów wyżej wspomnianych przejęć. Z pomocą tego typu firm polski nabywca zorientowany na inwestycje o globalnym zasięgu ma zdecydowanie ułatwioną drogę realizacji  swoich planów, czasem marzeń...W każdym etapie procesu nabycia nieruchomości na Florydzie zapewniamy Państwu: 


 • przygotowanie ofert nieruchomości zgodnie z Państwa wytycznymi,
 • przygotowanie analizy efektywności inwestycji w daną nieruchomość,
 • opiekę prawną naszych prawników,
 • pomoc w procesie załatwiania wizy do USA,
 • pomoc w realizacji podróży,
 • pomoc w organizacji pobytu w USA (rezerwacji hotelu/apartamentu, transportu lokalnego, dodatkowych atrakcji turystycznych na Państwa życzenie),
 • prezentację wybranych przez Państwa nieruchomości w USA,
 • doradztwo w zakresie inwestycji w nieruchomości,
 • pomoc w uzyskaniu finansowania inwestycji z banku amerykańskiego,
 • udział licencjonowanego brokera ds. nieruchomości w transakcji sprzedaży nieruchomości.Obsługa w USA odbywa się z języku polskim, współpracujemy z polskojęzycznym licencjonowanym brokerem ds. nieruchomości oraz brokerem finansowym.


W oparciu o Państwa wytyczne i kryteria możemy przygotować indywidualną ofertę nieruchomości wyszukanych i wybranych przez specjalistów z biura w Miami, którzy na bieżąco monitorują rynek nieruchomości. Pozwoli nam to na pełne dopasowanie prezentowanych ofert do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.


Na stronie przedstawiamy wybrane oferty. Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was nieruchomości prosimy o bezpośredni kontakt bądź przesłanie zapytania za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Design Park - tworzenie stron www